MFC MoWA

MFC MoWA

MFC PRIMER 620 to roztwór stężony, wodorozcieńczalny, na bazie akrylowej dyspersji. Dostarczany jest w plastikowych pojemnikach, bezpośrednio na miejscu pracy rozcieńcza się do wymaganego stężenia. Zawiera cząstki alkaiczne, które gwarantują doskonałą przylepność powłoki penetracyjnej do podkładu, jak również warstwy nanoszonej na podkład.

MFC PRIMER 620 jest przeznaczony do hermetyzacji i utwardzenia podkładów z betonu, drewna, ceramiki itp. lub jako mostek łączowy pomiędzy grubymi a drobnymi warstwami poziomującymi z materiałów MFC (MFC Sanfix 200, MFC Level 300, MFC Final 400). Ogranicza wyciekanie wody z nanoszonego materiału do podkładu.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI 

Podkład musi być stabilny, bez części ruchomych oraz tłuszczy (groszkowanie, szlifowanie, frezowanie), następnie musi być odkurzony pył, mechaniczne oraz chemiczne czyszczenie posadzki to podstawa efektywnej aplikacji.

MIESZANIE

MFC Primer 620 zmieszamy z wodą w stosunku zależnym od chłonności podkładu (patrz tabelka). W pierwszej kolejności odmierzymy ilość roztworu, dodamy potrzebną ilość wody a następnie materiał wymieszamy wiertarką korzystając z nasady mieszającej.

APLIKACJA
MFC Primer 620 nanosimy na powierzchnię spryskiwaczem lub konewką tak, aby na powierzchni nie powstawały kałuże. Rozprowadzenie wykonujemy miękką szczotką. Prawidłowo wykonany podkład odznacza się gładką i błyszczącą powierzchnią, która zapewnia dobre rozprowadzenie i przylepność materiału MFC LEVEL, MFC FINAL, MFC SANFIX. Czas schnięcia powłoki penetracyjnej to około 24 godzin (w zależności od warunków realizacyjnych), zalecamy, aby w czasie schnięcia było zabezpieczone wystarczające wietrzenie pomieszczenia. Wymagana temperatura podkładu, w czasie aplikacji jest w granicach +5 do +25°C.

Stosunek rozrzedzania MFC Primer 620: woda

beton 1-3. 0,15 kg/m2

drewno 1-1. 0,25 kg/m2

beton porowaty 1-3. 0,20 kg/m2

marmur kamień ceramika 1-1. 0,20 kg/m2

suche porowate powierzchnie  1. powłoka. 1-5  2. powłoka 1-3. 0,20 kg/m2

jastrych anhydrytowy MFC Thermio+ ogrzewanie podłogowe

17 kwietnia 2023

Parametry

Na bazie: Siarczan wapnia (Anhydryt)

Klasy wytrzymałości: 30 MPa (klasa F8)

Zalecana grubość warstwy: 15 - 65 mm

Obciążenie: zdolność chodzenia po 1 - 2 dniach, częściowe obciążenie po 7 dniach, pełne po 28 dniach.

MFC Thermio+ to specjalna wylewka lana o wysokiej przewodności cieplnej, przeznaczona do instalacji ciepłej wody i elektrycznego ogrzewania podłogowego. Maksymalizuje efektywność i komfort ogrzewania oraz zmniejsza jego zużycie energii.

MFC THERMIO+ to specjalna technologia opracowana z myślą o systemach ogrzewania ciepłej wody użytkowej, która znacznie zwiększa wydajność systemu grzewczego w konstrukcji podłogowej poprzez zastosowanie specjalnego jastrychu podłogowego.

Technologia MFC THERMIO+ w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym oferuje

+ EFEKTYWNOŚĆ Do 30% wzrost współczynnika emisji ciepła dla maksymalnej wydajności ogrzewania

+ KOMFORT Do 80% współczynnika dyfuzyjności cieplnej dla szybszego wzrostu temperatury, znacznie zwiększając natychmiastowy i długoterminowy komfort ogrzewania

+ OSZCZĘDNOŚCI do 8% oszczędności na kosztach energii grzewczej

Jastrych posiada również wszystkie inne zalety Anhydrytu

Wysoka płynność ułatwiająca układanie jastrychu

minimalne zmiany głośności

Do 300m2 bez rozbudowy na ogrzewanie podłogowe

bez wzmocnienia

Jastrychy anhydrytowe przeznaczone są do wyrównywania jastrychów (podkładów) szczególnie w budynkach, użyteczności publicznych i przemysłowych o obciążeniu użytkowym do 7,5 kN.m-2. W przypadku większych obciążeń eksploatacyjnych konieczne jest określenie większej grubości jastrychu, wyższej klasy wytrzymałości lub połączenie obu modyfikacji. Posadzki z jastrychów anhydrytowych wykonujemy z płaskością ± 2 mm.m-1 i nie wymagają dodatkowej szpachli wyrównującej do ułożenia ostatecznej warstwy wierzchniej. Jako wykładzinę podłogową można zastosować całą gamę powszechnie stosowanych wykładzin, przy czym należy przestrzegać wskazówek montażowych podanych przez producenta wykładziny podłogowej.

Dostarczamy najnowocześniejszym sprzętem Transmix/Bremat

Zestaw mieszalniczo-ruchomy TransMix/Bremat przeznaczony jest głównie do produkcji płynnych powłok na placu budowy. Wyposażony został w zbiorniki magazynowe materiału, zestaw mieszający oraz pompę śrubową. Świeża powłoka transportowana jest wspomnianym sprzętem bezpośrednio do miejsca przeznaczenia.

Główne zalety

W pełni zautomatyzowana produkcja z dokładnym przetwarzaniem wsadowym zapewnia stałą jakość powłoki.

TransMix/Bremat pozostaje na budowie tak długo, jak jest to potrzebne do zainstalowania powłoki produkcja i transport powłok odbywa się w sposób ciągły, nie ma przestojów ani pracownika, ani maszyny.

Produkowana jest tylko ilość potrzebna na daną powierzchnię - minimalizacja dodatkowych kosztów.

Natychmiastowy nadzór zużycia na miejscu.

Minimalne wymagania dotyczące wyposażenia placu budowy.

Obecnie dysponujemy ośmioma w pełni wyposażonymi zestawami, których łączna dzienna wydajność może sięgać ponad 240 m³!

 

 

kontakt

 +48 791 54 54 89

 mfc@mfcmowa.pl

MoWA

odwiedź nas

oferta

mfc terrazzo cp

mfc microterrazzo

mfc level serii 300

mfc final seria 400

mfc Phoenix

mfc Protect

MFC MoWA Sprzedaż Doradztwo Szkolenia